Zkušenosti učitelů se simulovanými soudy

Reakce od paní učitelky Mgr. Ilony Skolilové z Prahy 10:

Vážený pane Urbane,

děkuji Vám za příležitost zúčastnit se simulovaného soudního jednání u Vás na fakultě dne 22. února 2016. Naši studenti byli nadšení z možnosti vyzkoušet si takové role jako soudce či obhájce. Někteří to dokonce považují za jeden z prvních kroků ke splnění svého profesního snu. Všichni se shodli na tom, že je tato aktivita nesmírně bavila a že se díky ní mnohému naučili.

Také já jsem s akcí velmi spokojená. Oceňuji vstřícný a profesionální přístup Vaší studentky Zuzky Petrůvové, která nás moot courtem provázela. Ochotně za námi týden před konáním soudního líčení přijela, aby se se studenty osobně seznámila, rozšířila jejich znalosti z oblasti trestního práva a v neposlední řadě zodpověděla dotazy týkající se průběhu moot courtu. Je vidět, že ji tato práce baví.

Těšíme se na další simulovaná soudní jednání.

S pozdravem

Mgr. Ilona Skolilová, Křesťanské gymnázium, Praha 10

Reakce od paní učitelky JUDr. Jany Šebestové z Prahy:

Vážený pane doktore,
 
soudní jednání na Právnické fakultě dopadlo skvěle. Obžalované i předseda senátu byli velmi věrohodní. I státní zástupce si vedl lépe než v hodinách práva. Tím simulovaným soudem byli nadšení, hodně mi povídali, když jsme se vraceli do školy, a to jsem na PF byla se třídou, která mi občas dělala kázeňské problémy. Sama jsem byla  mile překvapená, co v nich je a jak jsou schopni reagovat. Nakonec se fotili v talárech. Prostě zážitek i pro učitelku.
 
Mnohokrát Vám děkuji za možnost přivést studenty na PF.
 
Srdečně zdraví Jana Šebestová, Obchodní akademie Hovorčovická