1

Leden

Street Law 2015: Nové logo, nový web streetlaw.eu nebo nový akreditovaný kurz pro učitele na SŠ

Za více než 5 let existence Street Law na půdě Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze se rozrostly aktivity Street Law i řady studentů, kteří nějaký předmět v rámci Street Law absolvovali. V současné době Street Law představují kurzy Právní praxe I., II. a Odborné praxe I., II. a III. a Kurz spotřebitelské gramotnosti. Poslední dvě jmenované praxe si prošly minulý rok velice úspěšnou premiérou.

Web Street Law je tu pro studenty práv i pro učitele středních škol. Nabízí inspiraci pro jednotlivé aktivity i celé hodiny s vypracovanými materiály nebo návod, jak uspořádat simulované soudní řízení (tzv. moot court). Moot court mohou školy uspořádat ve spolupráci se studenty Street Law v dané škole nebo také přímo na fakultě v soudní místnosti. Street Law moot courtů proběhlo už více než 40 a zájem o ně neustále vzrůstá. Na webu vzniká také přehled inspirativních filmů, televizních pořadů nebo internetových kanálů s právní tématikou, k řadě z nich chystá Street Law také návodné pracovní listy.

Novinkou od roku 2015 jsou také kurzy pro učitele na středních školách, které jsou akreditovány MŠMT.
Aktivity se rozrůstají, cíl zůstává jediný: přiblížit svět práva bez zbytečného memorování, zajímavě a užitečně pro všechny zúčastněné. Jak řekl Albert Einstein: „Vzdělání je to jediné, co v nás zůstane po tom, co zapomene, co jsme se naučili ve škole.“