27

Červenec

Pětidenní seminář Lidská práva v praxi

V termínu 21. až 25. července 2021 jsme uspořádali vícedenní seminář Street Law s názvem Lidská práva v praxi. V malebném prostředí Tvrze Holešice poblíž orlické přehrady jsme uvítali téměř třicítku studentů ze středních škol z celé České republiky, pro které jsme připravili nabitý program o právu obecně, vybraných právních odvětvích a zejména o lidských právech. Studenti si vyzkoušeli dvě simulovaná soudní jednání (mock trial a moot court), zážitkovou hru Půlden v komunismu, práci s Listinou základních práv a svobod, absolvovali několik volitelných workshopů a v závěru připravovali projekty, kterými by mohli zvýšit povědomí o lidských práv.

Celou akci vedli Hanka Draslarová a Honza Ilek, dalšími lektory byli Janča Vidláková, Bára Pathyová, Káťa Dostálová, Kuba Svátek a Matěj Šach.

Všem moc děkujeme za účast a nadšení, se kterým k jednotlivým částem programu přistupovali, a těšíme se na dalších akcích na viděnou!

Pětidenní seminář Street Law: Lidská práva v praxi byl organizován v rámci projektu “Zvyšování povědomí o judikatuře Evropského soudu pro lidská práva a dalších mezinárodních závazcích ČR v oblasti lidských práv“, financovaného z Fondů EHP a Norska 2014-2021