Pětidenní seminář Street Law: Lidská práva v praxi

Studujete na střední škole a přemýšlíte, co zajímavého podniknout během prázdnin? Láká vás téma lidských práv a rádi byste si rozšířili své znalosti o nich? Nebo o nich téměř nic nevíte, ale rádi byste zjistili, co se jimi vlastně myslí, když jsou tak často zmiňována? Chtěli byste strávit pár dní v přírodě společně s dalšími středoškoláky s podobnými zájmy a studenty a absolventy Právnické fakulty Univerzity Karlovy? Přihlaste se na pětidenní seminář Street Law: Lidská práva v praxi!

Co?

Pětidenní seminář Street Law o právu a lidských právech v praxi. V blízkosti vodní nádrže Orlík si vyzkoušíte simulovaný soud, zážitkovou hru nebo se naučíte řešit porušení lidských práv. Budeme se zabývat mimo jiné tím: 

Kromě svého přehledu o právu, které je všude kolem nás a rozhodně tak není záležitostí pouze právníků, si zlepšíte též své prezentační a argumentační dovednosti a budete mít šanci poznat skupinu zajímavých středoškoláků z celé ČR.  

Pro koho?

Pro všechny studenty a studentky středních škol, kteří mají zájem dozvědět se něco nového. Vítáni jsou studenti 1. až 4. ročníků středních škol (a odpovídajících stupňů víceletých gymnázií), kterým v době konání akce bude minimálně 15 let. 

Kdy?

21. – 25. července 2021 (začínat budeme ve středu odpoledne a končit v neděli po obědě)

Kde?

Tvrz Holešice (https://www.tvrzholesice.cz/

Za kolik?

Účast na akci je bezplatná a je hrazena z projektu „Zvyšování povědomí o judikatuře Evropského soudu pro lidská práva a dalších mezinárodních závazcích ČR v oblasti lidských práv“, financovaného z Fondů EHP a Norska 2014-2021.

Jak se přihlásit?

Přihlašování je ukončeno, o výsledku vás budeme informovat do 5. července 2021.

Zájemci budou vybráni na základě motivačního dopisu, který je součástí přihlašovacího formuláře, jako pomocné kritérium může sloužit čas podání přihlášky.

K účasti bude vybráno 25 studentů.

Doprava

Vzhledem k tomu, že Tvrz Holešice je na obtížně dostupném místě z hlediska hromadné dopravy, plánujeme předběžně objednání společného autobusu z Prahy na místo konání. Pokud byste měli o takový typ dopravy zájem, dejte nám vědět v přihlašovacím formuláři.

Kdo akci pořádá?

Akci pořádá lektorský tým programu Street Law při Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Jedná se o studenty a absolventy fakulty, kteří chystají nejrůznější vzdělávací akce o právu pro neprávnickou veřejnost. Nepořádáme přednášky, v rámci našich workshopů se o právu budete učit pomocí simulací, zážitkových her, moot courtů a řešení problémů, které často vycházejí z reálných případů. Bude vás to každopádně bavit!  Více o našem programu se můžete dozvědět na webové stránce www.streetlaw.eu

Epidemiologické upozornění:

Zdraví všech zúčastněných je pro nás na první místě. Akce se uskuteční pouze v případě, že se koronavirová situace do léta zlepší. Zájemci berou na vědomí, že na akci mohou platit přísná hygienická opatření a souhlasí s jejich dodržováním..

Kontakt: 

Nedozvěděli jste se zde vše potřebné? Napište nám na Facebooku, Instagramu nebo e-mailem na ilek@streetlaw.eu 

Pětidenní seminář Street Law: Lidská práva v praxi je organizován v rámci projektu “Zvyšování povědomí o judikatuře Evropského soudu pro lidská práva a dalších mezinárodních závazcích ČR v oblasti lidských práv“, financovaného z Fondů EHP a Norska 2014-2021