Kurzy pro učitele

Právo je oblast, která je pro učitele společenských věd často tvrdým oříškem. Svět práva je komplikovaný pro samotné právníky, neuplyne měsíc, aby se nějaká právní norma neměnila. S vědomím tohoto jsme se rozhodli nabídnout učitelům kurzy, které jim pomohou nejen se v právu lépe orientovat, ale doporučí i způsoby, jak o právu učit.

Sami jsme právníci i učitelé, a proto se snažíme kurzy šít učitelům přímo na míru, přičemž se nám právě spojení vědomostní a didaktické roviny osvědčilo.

Pro koho jsou kurzy určeny?

Primárně pro učitele občanské výchovy a společenských věd na středních školách a druhém stupni základních škol, na své si ale přijdou i další zájemci o právo a právní vědu.

Kdy, kde a za kolik?

Termíny vypisujeme v každém semestru. Aktuálně vypsané kurzy naleznete níže.

Kurzy se konají v Praze v budově Právnické fakulty UK, nám. Curiových 7, Praha 1, 116 40 – místnost bude upřesněna přihlášeným účastníkům.

Cena kurzu je 1950 Kč.

Jednotlivé kurzy na fakultě:

Kurz didaktiky práva

Kurz právo I – právo soukromé

Kurz právo II – právo veřejné

Jak se přihlásit?

Přihlašování na vypsané kurzy probíhá na webu https://law.prf.cuni.cz/juridikum/.

Chcete-li informace o našich projektech dostávat pravidelně, napište prosím na adresu streetlaw@streetlaw.eu email „Mám zájem o vložení do databáze.“

Něco z ohlasů na naše kurzy:

Dobrý den,

dodatečně děkuji za cenné materiály k výuce práva. Díky nim a Vašemu semináři opravdu začínám učit právo jinak. 

S pozdravem a přáním krásného času
Eva Kujalová, Střední škola obchodní a služeb, Žďár nad Sázavou 

————————————————————————–

Vážený pane Urbane,
velice ráda bych Vám ještě jednou poděkovala za úžasný seminář, který byl pro mě od začátku do konce absolutně přínosný.
S pozdravem,
MSc. Pavla Křečanová, První soukromá hotelová škola, s.r.o.

————————————————————————–

Se seminářem jsem byla velmi spokojená, jak po obsahové, tak po metodické stránce.  Na rozdíl od seminářů, které jsem absolvovala v minulosti, nešlo zde pouze o teoretický výklad práva, ale šlo se více do hloubky a byly uváděny konkrétní případy. Navíc seminář nebyl nudný a probíhal svižným tempem. Velmi příjemně mě překvapilo, že se seminář nezrušil ani při malém počtu přihlášených – o to pro nás byl přínosnější. Uvítala jsem i pracovní listy pro studenty a pro učitele, které je možné použít ve výuce. Velmi ráda se v příštím roce zúčastním dalších seminářů a uvítala bych také spolupráci s naší školou.

Mgr. Zuzana Korbelová, Gymnázium Českolipská, Praha

————————————————————————–

Vážená paní Krupová a pane Friedele,


děkuji za oba kurzy – právo soukromé i veřejné. Oba jste měli připravenou přednášku, která je použitelná v reálné výuce, včetně toho, že jste nám vše zaslali v elektronické podobě.

U práva soukromého pro mě bylo velkou výhodou, že paní kolegyně je nejen právnička, ale i ekonomka a jako bonus ještě učí na střední škole, takže ví, s čím se jako učitelé potýkáme. Protože učím ekonomické předměty a právo, bylo pro mě tohle setkání velmi podnětné. U práva veřejného jsem zase ocenila systematické shrnutí u ústavního a trestního práva, určitě dané materiály ve své výuce využiji. Na Vaší přednášce jsem byla někdy v době, kdy vstupoval v platnost NOZ, takže když jsem Vaši dvojici uviděla minulý pátek, byla jsem ráda, že jsem na Vás zase „narazila“.

Jinak na třetím kurzu na didaktice jsem byla před dvěma lety u doktora Urbana. 2× už mi zprostředkoval moot court s našimi studenty.  (…) Bylo to pro nás výborné oživení výuky práva. Budu ráda, když zase budu moci spolupracovat na dalším moot courtu s některým z Vašich studentů. Pokud budete potřebovat poslat studenty do výuky, můžete s naší školou počítat, tak jako v loňském letním semestru.

Vaše přednášky budu doporučovat dál.

Mějte se hezky, ať se Vám daří, se srdečným pozdravem

Jana Navrátilová