16

Prosinec

Semináře o milostivém létu

Na přelomu listopadu a prosince proběhly tři workshopy pro studenty Právnické fakulty UK s názvem „Nauč se učit o Milostivém létu“. V rámci workshopu se studenti s chystali na to, jak učit o Milostivém létě na své bývalé střední škole. Milostivého léta je možné využít až do konce ledna 2022 a zaplacením jistiny dluhu a poplatku se vymanit z exekuce! Milostivé léto se vztahuje na všechny exekuované dluhy, jejichž oprávněným (věřitelem) je stát. Týká se tak například nezaplacených pokut z hromadné dopravy, nájmu v obecních bytech, energií a podobně.

Jak Milostivého léta využít? Oslovte exekutora, zjistěte výši jistiny a do konce ledna zaplaťte společně s poplatkem ve výši 908 korun. Zamyslete se, zda neznáte někoho, komu by tato informace mohla pomoct! Více informací najdete na webu Člověka v tísni www.milostiveleto.cz, případně můžete využít linku 770 600 800.

Pokud byste o Milostivém létu chtěli učit, Street Law ČR pro vás připravilo plán devadesátiminutové hodiny, která exekucím a Milostivému létu věnuje – najdete ji tady http://streetlaw.livepreview.cz/milostive-leto.html.