8

Březen

Street Law Univerzita pro SŠ studenty

V březnu a dubnu se odehraje druhý ročník Street Law univerzity pro studenty a studentky středních škol. V té budete mít možnost zažít právo jinak, než jak jste zvyklí ze školních lavic. A třeba Vám to pomůže rozhodnout se ke studiu práva i na univerzitě opravdové!

Projekt Street Law možná znáte ze své střední školy. Ať už jste zažili simulovaný soud nebo Vás jen učil nějaký student ze Street Law, věříme, že to pro Vás byla zajímavá a zábavná forma výuky. A takový bude i druhý ročník Street Law univerzity, který otevíráme pro studenty a studentky středních škol. Těšit se můžete na právo v zábavnější formě, které Vám předají vyučující a studenti a studentky Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Univerzita se bude konat prezenčně na Právnické fakultě Univerzity Karlovy (Nám. Curieových 7, Praha 1) v pondělky od 16 hodin.

Pokud se ho chcete zúčastnit, vyplňte prosím tento přihlašovací formulář: 
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf2G7H9qTT5htsrr3J4IPXMP9PqX9W5Pwbd1ZiksHj7h0zQtQ/viewform
Přihlašovat se můžete do 23. března

PROGRAM:

28. 3. 16:00 – Právo – Co to je právo? Proč je právo potřeba? Prostě úvodní hodina k pochopení toho, že právo nejsou jen nudné paragrafy.

4. 4. 16:00 – Trestní právo – Co je to trestní právo? Jak se liší trestný čin od přestupků?

11. 4. 16:00 – Evropské právo – Jak na nás působí Evropská Unie? K čemu ji máme? A jak funguje její právo? To zjistíte v naší třetí hodině

25. 4. 16:00 – Pracovní právo – Na co si dát pozor při podepisování pracovní smlouvy? Co si můžete v práci dovolit a co vlastně ne? To zjistíte v naší třetí hodině

2. 5. 16:00 – Lidská práva – Proč jsou důležitá? A jaká jsou? Součástí bude i příprava na simulovaný soud.

9. 5. 16:00 – Moot court – Vyzkoušejte si připravenou argumentaci postavenou na poznatcích získaných v předchozích hodinách v právním souboji s jinými studenty.

Budeme se těšit! V případě dotazů se prosím obraťte na vanyskova@streetlaw.eu.

SL Univerzita se otevře při minimálním počtu 12 účastníků. V případě převisů zájemců dostanou přednost dříve přihlášení.

PŘIHLÁŠENÍ: 
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf2G7H9qTT5htsrr3J4IPXMP9PqX9W5Pwbd1ZiksHj7h0zQtQ/viewform
Přihlašovat se můžete do 23. března

Odkaz na FB událost